08.jpg

Наша родина захоплюється кінологією вже дуже давно – перші вихованці з’явились у нас ще в кінці 70-х років минулого сторіччя. Це були великі «серйозні» собаки – німецькі вівчарки, чорні тер’єри, коллі. А перший скотті з’явився у нас відносно нещодавно – в 2004 році. Невелике за розміром, але неймовірно чарівне створіння в одну мить заволоділо нашими серцями і відкрило нам багато нового.

Виявилось, що характер шотландських тер’єрів суттєво відрізняється від характеру собак тих порід, що жили у нас раніше. Скотч-тер'єрам властиві, здавалося б, несумісні риси – пустотливість і серйозність, відчайдушна хоробрість і виваженість, безкомпромісність і дипломатичність. До цього треба додати неймовірну відданість, вміння бути членом команди і, звичайно ж, величезне почуття власної гідності, рицарську шляхетність, загострене відчуття несправедливості та готовність опікуватись усіма, кого скотті вважає за своїх друзів. Недарма шотландських тер’єрів низивають маленькими джентльменами з великим серцем. І це дійсно так – кожний власник скотч-тер’єра це підтвердить.

Одночасно з появою першого скотті прийшло й захоплення виставками собак. В підсумку, у 2009 році у Міжнародній кінологічній федерації (FCI) та Кінологічній спілці України (КСУ) було зареєстровано наш розплідник, який ми назвали SONAS ORT. У перекладі з гельскої (саме цією мовою розмовляють у тих краях, звідки беруть своє походження шотландські тер’єри) це означає «Щастя тобі», «Доброї дороги». Саме таке побажання ми хочемо подарувати усім нашим цуценятам і їх власникам. Нам хотілося б, щоби усі цуценята, що народилися у нашому розпліднику, прожили довге і щасливе життя, а їх власники любили їх, дбали про них і отримали багато радості від спілкування з ними.

У племінній роботі ми не прагнемо кількісних показників. Наша мета – отримати висококласних цуценят сучасного типу, які при належному догляді та підготовці були би здатні перемагати на виставках найвищого рівня. У той же час велику увагу ми приділяємо формуванню такого характеру наших цуценят, який дозволив би їм стати чудовими компаньйонами – з врівноваженою психікою, активних, сміливих, але одночасно й дружніх до людей та інших тварин.

Можливо саме через це «виробнича продуктивність» розплідника не велика і скотч-тер’єрів з приставкою Sonas Ort не так вже й багато. Але пріоритет якості над кількістю приносить добрі результати: поміж шотландських тер’єрів, що народилися у нашому розпліднику, є інтерчемпіони, чемпіони України, Білорусі, Молдови, Росії, низки європейських країн, а також призери чемпіонатів Європи і світу.

Маємо надію, що на сторінках нашого сайту Ви відшукаєте багато цікавої і корисної інформації. Публікації у розділі «Нотатки власника скотч-тер’єрів» допоможуть Вам отримати повніше уявлення про скотч-тер’єрів, про їх характер, звички, а також про те, скільки позитиву здатна внести у Ваше життя ця неймовірна і дивовижна собака.

Щиро ваші,
Марія Кремінська і Віктор Кисельов,
Племінний розплідник SONAS ORT
Київ, Україна

uku forum ulh eurobreeder